Projekty Stipendium

Badania przemysłowe i prace rozwojowe wspierające rozwój biznesu

 

Instytut Nauki i Techniki Stipendium wraz z przedsiębiorcą  FINN Sp. z o.o. inicjują i integrują partnerskie działania w ramach projektów B+R+I w branży audiowizualnej oraz informatycznej.

Ich partnerami są: Fundacja CinemaVision, Fundacja Isyrius, Optimus Sp. z o.o., Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w ŁodziPolitechnika Łódzka.

Projekty są wspierane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Centrum Obsługi Przedsiębiorców.

Zrealizowane projekty:

- W 2018 r. zakończono realizację projektu pt. „Laboratorium Zaawansowanych Technik ICT, Obrazu oraz Bezpieczeństwa, Archiwizacji i Udostępniania Treści Cyfrowych (LZT).

- W 2017 r. zakończono realizację projektu „Środowisko rozproszonych, inteligentnych systemów sterowania w biznesie i przemyśle" (RIS). 

- W 2016 r. zakończono realizację projektu "Kolaudacja i dystrybucja filmów" (KDF). Wyniki Projektu KDF są komercjalizowane w zakresie oferty obsługi udostępniania filmów 4K/6K/8K (również z efektami 3D) w szerokiej gamie procedur kolaudacji. 

- W 2016 r. zakończono realizację projektu "Techniki analizy i konwersji obrazu o rozdzielczości powyżej 4K z efektami 3D podczas rejestracji do 1000 klatek na sekundę" (TAK). 

- W 2016 r. zakończono realizację projektu "Rejestracja obrazu stereoskopowego" (ROS3D).

- W 2015 r. FINN zakończył realizację projektu "Osprzęt i oprogramowanie automatyzujące proces filmowania obrazu 3D" (RIG).

Wyniki projektów wprowadzono do komercyjnej oferty produktów  CinemaVision.