Ankieta

Promocja, zdjęcia, filmy

Promocja wyników projektów flmowych B+R+I komercjalizowanych pod nazwą CinemaVision.

Promocja wyników badań przemysłowych i prac rozwojowych wspierających rozwój systemu CinemaVision skoncentrowana jest na przekazaniu Państwu jak najszerszej informacji o działaniach projektowych B+R+I.

Podstawowym źródłem komunikacji jest serwis www.projekty.stipendium.pl, który zawiera wszystkie informacje o projektach i ich celach, informacje o badaniach realizowanych w ramach projektów oraz aktualności poświęcone bieżącym działaniom podmiotów realizujących projekty naukowe. Na stronie znajduje się także galeria zdjęć oraz filmów mających charakter dokumentacyjny.

Z projektami B+R+I oraz ich efektami będzie można zaznajomić się także podczas konferencji naukowo-technicznych. Uczestnicy zapoznają się z wynikami testów dotyczących technik 3D, algorytmów, aplikacji i instalacji demonstracyjnych.

W ramach działań promocyjno-informacyjnych projektów oraz w celach edukacyjnych kadra naukowo-badawcza projektów wzięła dotychczas udział w rozmaitych konferencjach, targach i spotkaniach specjalistów z zakresu technologii 3D i nowoczesnego wykorzystania osiągnięć techniki w sektorze filmowym, m.in.:

- International Broadcasting Convention 2014 oraz 2015 (IBC) - największe w Europie międzynarodowe targi przemysłu filmowego,

- International Conference "Mixed. Design of Integrated Circuits and Systems 2015 (MIXDES) - przezentowane są najnowsze osiągnięcia w projektowaniu, modelowaniu, symulacji i produkcji mikro oraz nanoelektroniki, półprzewodników, czujników, siłowników czy urządzeń energetycznych. Materiały konferencyjne MIXDES są indeksowane w bazie INSPEC i dostępne w IEEE Xplore,

- Film Video Foto - polskie Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio-Video oraz Technologii Multimedialnych.

 

***

Zapraszamy do przeczytania artykułów w serwisie INN Poland nt. systemu CinemaVision, w ramach którego komercjalizowane są wyniki Projektów B+R+I:

  • 08.09.2015 r.

"Tańsze i lepsze filmy 3D z Polski? Niebawem będzie to możliwe dzięki systemowi CinemaVision"

  • 18.11.2015 r.

"Polacy tworzą nowy system rejestracji obrazu stereoskopowego 3D. NCBR wsparło go kwotą 10 mln zł"

 

***

Informacje na temat systemu CinemaVision pojawiły się również w cyklu audycji  "Innowacje w Toku" Radia TOK FM: