Ankieta

Projekt SAF

Projekt pt. „System oprogramowania i rozwiązań elektronicznych do automatyzacji produkcji filmów w innowacyjnych technikach slow motion, VR, stereo3D oraz HDR”

Wniosek projektu został złożony przez Fundację Informatyki i Zarządzania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

 

Projekt ma na celu wdrożenie samodzielnie przeprowadzonych wyników prac B+R, zintegrowanych z zakupionymi efektami projektów nadzorowanych i dofinansowanych przez NCBiR. Wyniki mające niepodważalną wartość komercjalizacyjną osiągnięto dzięki realizacji w ostatnich trzech latach 2015-2017, starannie zaplanowanych badań przemysłowych i prac rozwojowych oraz testów w warunkach rzeczywistych, m. in. przez konsorcjum naukowe z udziałem Politechniki Łódzkiej.

 

Rezultatem zaplanowanych zakupów inwestycyjnych będzie pełne wdrożenie opracowanie systemu SAF zapewniającego rejestrację slow motion do 2000fps (zwolnione ujęcia do 2000 klatek na sekundę, będące podstawą i gwarancja uzyskania wielu atrakcyjnych efektów specjalnych), VR, stereo3D oraz HDR (obraz o poszerzonym zakresie tonalnym) w filmach o rozdzielczości UltraHD/4K-8K. Zostaną wykorzystane zaawansowane metody przetwarzania obrazu oparte o algorytmy analizy i konwersji, umożliwiające automatyzację czynności ustawienia kamer i obiektywów na urządzeniach do rejestracji zdjęć oraz zapewniające skwantyfikowane mechanizmy oceny i kontroli jakości obrazu wykonywane na planie filmowym.

Nowy system oprogramowania i rozwiązań elektronicznych SAF obsłuży i zarejestruje materiał filmowy w innowacyjnych technikach, w nowym, zwinnym modelu procesu realizacji ujęć specjalnych (agile filmmaking) oraz zapewni bezkompromisową jakość obrazu, nieosiągalną przez konkurencyjne rozwiązania.