Ankieta

Wyniki prac rozwojowych

Wybrane dokumenty prezentujące wyniki prac rozwojowych przeprowadzonych w projekcie pt. "Prace rozwojowe oraz testy w warunkach rzeczywistych autonomicznego i inteligentnego sterownika (AIS)".

Zamieszczone na stronie dokumenty udostępniamy bezpłatnie

W przypadku zainteresowania tematyką Projektu AIS możemy udostępnić kolejne dokumenty rozszerzające zagadnienia prezentowane w udostępnionych dokumentach. Tego typu dokumenty udostępniamy bezpłatnie wyłącznie do celów naukowych. 

Dostępne materiały:

Wszechstronność i elastyczność sterownika AIS

Przedstawiamy możliwe sposoby wykorzystania Sterownika AIS, którego głównym przeznaczeniem jest zwiększenie bezpieczeństwa przechodniów na przejściu dla pieszych, jednak możliwe zastosowanie jest dużo szersze. Poniżej przedstawiamy case study użycia Sterownika z infrastrukturą obcą, dającą możliwość wykorzystania według rozmaitych potrzeb konkretnego biznesu.

Autonomiczność

AUTONOMICZNOŚĆ
Po zamontowaniu i skonfigurowaniu przejścia nie jest konieczny żaden rodzaj obsługi, pracuje ono całkowicie samodzielnie. Komunikuje się z centrum obsługi w sposób niezależny od człowieka. Zbieranie danych, obsługa przechodniów, te wszystkie czynności wykonuje aplikacja. Natomiast dostęp do zebranych danych możliwy jest przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu z dowolnego miejsca przez przeglądarkę internetową. Natomiast prace obsługowe przykładowo po wymianie żarówek na mocniejsze dokonywane są poprzez zmianę tego jednego parametru za pomocą wysłania zapytania protokołem HTTP. Po dokonaniu zmiany wszystkie wykonane przez aplikację Centrum monitorowania prognozy energetyczne zostaną automatycznie dostosowane do nowej konfiguracji przejścia.
Dane zbierane przez przejścia nie tylko służą do analiz, ale także w trakcie ich przyrostu pozwalają ulepszyć pracę konkretnego przejścia (z którego pochodzą dane) w taki sposób, iż na ich podstawie przewidywana jest przyszła prognoza energetyczn

Po zamontowaniu i skonfigurowaniu sterownika AIS nie jest konieczny żaden rodzaj obsługi, pracuje on całkowicie samodzielnie. Komunikuje się z centrum obsługi w sposób niezależny od człowieka. Zbieranie danych, obsługa przechodniów, te wszystkie czynności wykonuje aplikacja. Natomiast dostęp do zebranych danych możliwy jest przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu z dowolnego miejsca przez przeglądarkę internetową. Natomiast prace obsługowe przykładowo po wymianie żarówek na mocniejsze dokonywane są poprzez zmianę tego jednego parametru za pomocą wysłania zapytania protokołem HTTP. Po dokonaniu zmiany wszystkie wykonane przez aplikację Centrum monitorowania prognozy energetyczne zostaną automatycznie dostosowane do nowej konfiguracji obiektu obsługiwanego przez sterownik AIS.

Dane zbierane przez sterowniki nie tylko służą do analiz, ale także w trakcie ich przyrostu pozwalają ulepszyć pracę konkretnego obiektu (z którego pochodzą dane) w taki sposób, iż na ich podstawie przewidywana jest przyszła prognoza energetyczna.

Bezpieczeństwo danych

Wszelkie dane przesyłane przez monitorowany obiekt jak i te odsyłane do obiektu są szyfrowane oraz każdemu z obiektów odpowiada jeden użytkownik, który wykonać żądanie musi być zalogowany zatem to jest pierwsza z warstw ochrony danych. Druga polega na tym iż dane w bazie danych, które dostępne są jedynie po zalogowaniu, zatem w pełni kontrolowany jest dostęp do nich. Trzecia warstwa ochrony polega na tym iż do jakichkolwiek zmian dotyczących przejścia konieczne jest posiadanie specjalnych uprawnień – nie wystarczy tylko znajomość loginu i hasła użytkownika przypisanemu konkretnemu obiektowi.

Konferencja i warsztaty podsumowujące Projekt AIS

Konferencja i warsztaty zostały przeprowadzone w laboratorium Konsorcjanta Stipendium z wykorzystaniem produktów projektu oraz instalacji demonstracyjnej AIS.ID1 obejmującej Infrastrukturę przejścia dla pieszych przy ul. Pabianickiej w Łodzi.